Grandfather Clock 2013

BLACK TOYOTA GRANDFATHER CLOCK OPEN CAMPDRAFT

Judge: Mark Buttsworth

Nominations: 560

2013 Black Toyota Grandfather Clock Winners: 

Jon Templeton & Marnies Ace
(Photo by Sue Waldron)

1

Jon Templeton

Marnies Ace

274

2/3/4

Terry Hall

Hazelwood Conman

273

2/3/4

Craig Radke

Contract

273

2/3/4

Paul Pownall

Tecoma Blue Acres

273

5/6/7/8

Steve Comiskey

Gigalo

272

5/6/7/8

Pete Comiskey

Roanys Chex

272

5/6/7/8

Ken Boulton

Candice

272

5/6/7/8

Peter O’Neill

Claudette

272

9/10

Que Hornery

Matrix

271

9/10

Jason Wanstall

Diablos Destino

271

LANDMARK NOVICE CAMPDRAFT

Judge: Kevin Southern

Nominations: 466

2013 Landmark Novice Draft Winners: 

Kimberley Sammon & Seligman's Blondie
(Photo by Belinda Boshammer)

1

Kimberley Sammon

Seligman’s Blondie

267

2

Peter Knudsen

Tara

265

3/4/5

Andrew Stallman

Malandas Hickory Chick

261

3/4/5

Robert Ryan

Lancealot

261

3/4/5

Robert Plant

Maca

261

6/7

Ben Hall

Dry Acres

260

6/7

William Tapp

49er Cowgirl

260

8/9

Rick Hopkins

Kings Ministral

259

8/9

Ben Hall

Oaks Zena

259

10

Zane Habermann

Bluey

258

EQUIVET GRANDMOTHER CLOCK LADIES CAMPDRAFT

Judge: Marina Wright

Nominations: 94

2013 Equivet Grandmother Clock Ladies Draft Winners: Jackie Knudsen & Barrister 
(Photo by Belinda Boshammer)

1

Jackie Knudsen

Barister

175

2/3

Leeanne Comiskey

49er Fruitloop

173

2/3

Meagan MacIntosh

Dolly

173

4

Anna Hudson

Wannalook Snowonder

172

5

Jane Lee

Bar None Coniseur

168

6/7

Felicity Forsyth

Lindee

165

6/7

Lucy Sellers

Walleroo Kasey

165

8

Cindy Ryder

Condamine Rivoli Sunrise

164

9

Jody Crozier

Trust Me

162

10

Bryony Puddicombe

Marnies Destiny

161

KNUDSEN FAMILY RESTRICTED OPEN CAMPDRAFT

Judge: Codie Law

Nominations: 190

2013 Knudsen Family Restricted

Open Draft Winners: Ben Tapp & Cool Dust
(Photo by Belinda Boshammer)

1

Ben Tapp

Cool Dust

270

2

Steve Comiskey

Gigalo

267

3

Kimberley Sammon

Seligman’s Ellie

265

4

Jason Wanstall

Diablos Destino

202

5/6/7/8/9

Pete Comiskey

Harry

178

5/6/7/8/9

Ken Boulton

Intuition

178

5/6/7/8/9

Pete Comiskey

Roanys Chex

178

5/6/7/8/9

Peter Knudsen

Xena

178

5/6/7/8/9

Wayne Knudsen

Condet

178

10

Ben Hall

Just Like Jess

177

10

Peter Webster 

Leon

177

10

Wally Rea

Tess

177

SANDON GLENOCH ANGUS BAREBACK CUTOUT

 

Riders:

 

 

 

1. Jason Wanstall, One Stylish Pepto

2. Logan Penfold, Playin Bubbles

3. Nathan Cusack, Razzle

       
 

30% of the Calcutta was donated to Angel Flight.

 

 

 

PHOTOS

Thank you to Belinda Boshammer and Sue Waldron for the winner photos on this page. For enquiries please contact:

Belinda: 0429 622 052 / bbglenoch@gmail.com

Sue: 07 4622 3110 / sue.waldron@campdraft.com.au